Please wait...

0

چاپ افست

چاپ خانه شیراز چاپ

با توجه به نیاز شما مشتریان گرامی با خرید یک دستگاه فول آبشن افست چهار رنگ همزان ساخت کشور آلمان موفق شده است که سفارشات شما مشتریان گرامی را با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد که این خود افتخاری برای این مجموعه به حساب می آید .

در باره چاپ افست چه مي دانيد؟
روش افست يكي از كارآمدترين روشهاي چاپ مجلات است.زينكهاي ليتوگرافي عمدتاً ورقه هاي نازك و قابل انعطاف آلومينيومي هستند كه به راحتي قوس برداشته ،خم مي شوند .بنابراين مي توان آنها را برروي سيلندر ماشين چاپ بست.

زماني كه زينك بر روي سيلندر مخصوص خود در ماشين چاپ نصب شد استوانه اي را تشكيل مي دهد كه نوردهاي آب و مركب به راحتي مي توانند به سطح آن برسند. هنگام انجام چاپ به روش افست بر خلاف ديگر روشها نيازي نيست كه زينك با كاغذ تماس پيدا كند .مطالب مركب خورده از روي زينك به سيلندر ديگري منتقل مي شود كه با لايه اي از جنس لاستيك پوشيده شده است و به آن سيلندر لاستيك مي گويند.سيلندر سوم هم كه در كنار سيلندر لاستيك قرار گرفته است و كاغذ را با پنجه هاي خود مي گيرد سيلندر چاپ نام دارد.در اين وضعيت ،تصوير و مطالب مركب خورده از سيلندر لاستيك به روي كاغذ منتقل مي شوند.فشار بين سيلندر لاستيك و سيلندر چاپ ،فرايند چاپ را عملي مي سازند . اين روش چاپ،به نام افست يعني برگردانده شده معروف است ،زيرا هنگام انتقال مركب از زينك به لاستيك ،مركب ناخوانا،یا اصطلاحاً Offset مي شوند و سپس بار ديگر هنگام انتقال از لاستيك به مطالب خوانا شده و همچنين از برخورد رطوبت آب با كاغذ جلوگيري مي شوند زيرا اگر به سطح كاغذ آب برسد باعث كش آمدن آن خواهد شد.امروزه كم و بيش همه سيستم چاپ ليتوگرافي به صورت افست انجام مي شود و اكثر چاپچي ها هنگامي كه از چاپ بحث مي كنند به طور خلاصه منظورشان افست است .بعضي از ماشين ها قادرند چند رنگ را برروي كاغذ كه فقط چند بار وارد ماشين چاپ مي شوند چاپ كنند.انجام چنين كاري به دليل داشتن سيلندر زينك و سيلندر لاستيك جداگانه براي هررنگ ميسر مي شود و البته داشتن سيستم مركب دان و سيستم مرطوب كننده نيز براي هر رنگ لازم است .درماشينهاي چند رنگ ،كاغذ به طور مكانيكي از يك واحد چاپ به واحد ديگر چاپ منتقل مي شود هرواحد چاپ يك رنگ كار را در خود دارد و با گذشتن كاغذ از زير هر سيلندر لاستيك،يك رنگ بر روي آن چاپ مي شود.اين كار در سرعت بخشيدن به روند توليد مجلاتي كه داراي تصاوير رنگي هستند كمك بسياري مي كند.

همچنين در روش افست مي توان از ماشينهايي استفاده كرد كه همزمان پشت و روي كاغذ را چاپ مي كنند. اين نوع نيز در چاپ مجله ،كتاب و روزنامه پرتيتراژ به كار مي رود.
مي توان اين عمل را چهار مرتبه در ماشين هاي يك واحد چاپ تك رنگ در مورد هر رنگي انجام داد و به راحتي كارهاي چاپ رنگ را نيز با ماشينهاي تك رنگ به چاپ رساند.با توجه به اینکه سيلندرها پيوسته در چرخش اند مي توان از آنها براي چاپ كاغذ رول پيوسته به جاي برگ هاي مجزاي كاغذ (كاغذ برگ برگ)استفاده كرد.اين به ميزان چشم گيري در سرعت بخشيدن به روند توليد تأثير دارد.ماشين هايي كه هر دو روي كاغذ را چاپ مي كنند و همزمان «تا» نموده «قطع شده» تحويل مي دهندپرفكتور«Perfecto» (چاپ كامل)و آنهايي كه بر روي كاغذ رول فقط چاپ مي كنند وب Web-Fed (چاپ رول)نام دارند.هنگامي كه چاپ كتابي با ماشين چاپ شيت به پايان رسيد ، از ماشين تا كن براي تاكردن فرم هاي چاپ شده استفاده مي كنند . نام هاي ديگر چاپ افست را،ليتوگرافي یا چاپ سنگي یا سنگ نگاري یا چاپ همسطح یا چاپ صاف گويند.
امروزه روش دیجیتالی سریع ترين راه را براي تبديل داده هاي ديجيتالي به مطالب چاپي ميسر ساخته است چنان كه به مراحل مياني مثل ظهور فیلم ،ساخت زينك و چاپ نيازي نيست.امروزه سيستم هاي چاپ ديجيتال و ماشين هاي چاپ آن با تصويربرداري مستقيم و با فناوري هاي غيرضربه اي به واقعيت پيوسته اند.
شکل ظاهری رابط چاپ : مسطح
تعریف:
چاپ افست یکی از پر رونق ترین و فراوانترین چاپ هاست. شاید یکی
از دلایل آن چاپ روی کاغذ با کیفیت بسیار عالی و در تیراژهای نسبتا پایین است. البته در چاپ سیلک اسکرین تیراژهای پایین تر از چاپ افست معمول و متداول تر است و حتی از نظر صرفه اقتصادی مناسبتر اما اگر جنبه کیفیت چاپ را نیز در نظر داشته باشیم، چاپ افست مناسب ترین است. گاهی چاپ افست را به دلیل عدم برجستگی یا فرورفتگی در رابط چاپ (زینک) چاپ مسطح نیز می نامند.
مراحل کار:
طراحی نخستین مرحله شروع به کار در هر پروژه چاپی است و بعد از آن نوبت به کامپیوتر و اجرا در آن می رسد. بعد از این مرحله کار بر روی CD به لیتوگرافی سپرده می شود.
در این مرحله توسط دستگاه ایمیج ستر Image Setter از کار خروجی گرفته می شود. در کار های چهار رنگ چهار فیلم که نشان دهنده رنگهای سایان (آبی) C ماژنتا (قرمز) M زرد Y مشکی K می باشد به دست می آید (CMYK) . { دستگاه ایمج ستر شبیه به چاپگر است با این تفاوت تغذیه آن به جای کاغذ فیلم است.}
فیلم های هر رنگ به صورت مجزا در دستگاهی به نام قید کپی قرار می گیرد و پس از عمل نوردهی نقش فیلم بر روی زینک می افتد به دنبال آن ظهور زینک انجام می شود بدین ترتیب چهار زینک از هر رنگ تهیه می شود. در سیستم های پیشرفته تر کپی زینک حذف شده است و با به کار گیری دستگاهی به نام پلیت ستر Plate Setter از فایل طرح مورد نظر مستقیما زینک یا پلیت تهیه می شود.
گاهی اوقات زینک ها را به زینک سوزانی می فرستند تا با سوزاندن زینک ها تیراژ آن بالا رود. زینک ها به طور معمول تا تیراژ 50000 عدد را به خوبی چاپ می کنند. بنابراین زینک ها از لیتو گرافی به چاپ خانه فرستاده می شوند. در این مرحله زینک هر رنگ به برج مربوط به آن رنگ در ماشین چاپ وصل می شود و در هر برج مرکب مورد نظر ریخته می شود. کاغذ از یک طرف وارد ماشین چاپ شده و پس از عبور از هر برج نقشهای مربوط به رنگ آن برج را با همان رنگ به خود می گیرد.
ماشین چاپ به طور کلی از غلطکهای متعدد تشکیل شده است که مرکب را یکنواخت کرده و نهایتا به زینک می رساند. زینک ابتدا به وسیله غلطکی مرطوب می شود و در واقع قسمتهایی که نقش ندارند مرطوب شده و قسمتهای نقش دار رطوبت نمی گیرد. مرکب توسط غلطک دیگری بر روی زینک مالیده می شود و چون مرکب چرب است روی قسمتهای مرطوب که نقش ندارد نمی نشیند. به دنبال آن نقش از روی زینک به روی لاستیک چاپ می افتد و بعد از آن به کاغذ منتقل می شود.
مواد قابل چاپ :
* افست آب الکل : کاغذ ، مقوا ، کاغذ پشت چسبدار
* افست خشک : کاغذ ، مقوا ، CD ، فلز به شکل ورق
* افست رول : کاغذ و مقوای رول

تماس با ما ,تماس با چاپخانه شیراز چاپ,لیست قیمت همکار ,لیست قیمت ,لیست قیمت مشتری,قیمت ها,کمترین قیمت,ارزانترین چاپ افست,ارزانترین چاپ افست در شیراز ,کمترین قیمت چاپ افست در شیراز ,چاپ افست,افست,بهترین چاپ افست,چاپ پلات در شیراز ,چاپ حرفه ای پلات,چاپ پلات با عرض بیش از 1متر ,ارزانترینچاپ پلات در شیراز ,ارزان ترین کارت ویزیت شیراز ,ارزان ترین ,چاپ کارت ویزیت در شیراز وجنوب ایران,چاپ كارت ويزيت گلاسه با يووي,چاپ كارت ويزيت

سلفون براق,چاپ كارت ويزيت سلفون مات,چاپ كارت ويزيت كتان آلمان,چاپ كارت ويزيت چرمي
چاپ كارت ويزيت سلفون برجسته,چاپ كارت ويزيت لمينت براق,چاپ كارت ويزيت لمينت مات
چاپ كارت ويزيت لمينت برجسته,چاپ كارت ويزيت pvc,چاپ كارت لمينت با اطلاعات متغير
چاپخانه افست,طراحي حرفه اي,ارسال به شهرستان,كارت ويزيت فوري,چاپخانه شیراز چاپ ارزانترین چاپ کارت ویزیت در شیرازوجنوب

ایران می باشد چاپخانه شیراز چاپ ارزتنرین و با کیفیت ترین چاپ بنر در شیرازو جنوب ایران است
, فروش استند در شیراز ,فروش استیکر درشیراز,چاپبنر فوری,لوله قاب فتری ,رول لمینت,فیلم لمینت در شیراز ,چاپ مش و استیکر ,

ارزانترین چاپ بنر,کمترین قیمت مش ,کمترین قیمت استیکر ,چاپ پوستر ,چاپ پوستر در شیراز ,چاپ سربرگ ,کمترین قیمت چاپ سربرگ در شیراز ,چاپ بنر ,چاپ بنر در شیراز , چاپ افست,ارزانترین چاپ افست,کمترین قیمت چاپ= افست ,چاپخانه افست در شیراز ,لمینت ,چاپ پلات در شیراز ,ارزانترین چاپ پلات در شیراز ,فروش ملزومات چاپ ,ارسال پیامک هوشمند در شیراز ,ارسال پیامک,پیامک,چاپ کاتالوگ و سربرگ,چاپ دسته فاکتورز شیراز ,چاپ تقویم شیراز ,چاپ
سررسید شیراز ,ارسال پیامک هوشمند ,ارسال پیامک درشیراز,ارسال پیامک در استان فارس ,ارزان ترین ارسال پیامک,ارسال پیامک تبلیغاتی,